Jakie są wymiary pościeli i jak dobrać rozmiar pościeli na łóżko?

0
Jakie są wymiary pościeli i jak dobrać rozmiar pościeli na łóżko?

Rozmiar ma znaczenie

Urządzając naszą sypialnię czy pokój dla gości powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na meble. Wiadomo, że najistotniejsze w naszej sypialni będzie łóżko. Wygodne, obszerne i twarde gwarantuje solidny sen. Ale czy na pewno? Samo łóżko nie zapewni komfortu, o jakim marzymy. Do tego niezbędna jest odpowiednia pościel. Ta na poduszki powinna idealnie pasować do nich, bo przecież na poduszkach kładziemy głowę i zasypiamy w błogi sen. Z kolei ta na kołdrę musi odpowiednio pasować, aby w nocy nic się nie rolowało i nie przeszkadzało nam w spaniu. Wyzwaniem jest dopasowanie pościeli dla dzieci. NIestandardowe rozmiary sprawiają, że trudno idealnie dobrać takie zestawy. Pamiętajmy również o prześcieradle. Za duże będzie dotykać podłogi i wyglądać nieestetycznie oraz przeszkadzać nam w odpoczynku.

Dobór pościeli do materaca

Jeśli wybraliśmy odpowiedni materac do naszej sypialni teraz pora na wybranie pościeli. Ale jak to zrobić? Producenci pościeli na swoich stronach często podają informacje, jaka pościel jest odpowiednia na dany materac. A to znacznie ułatwia sprawę. W ofercie naszego sklepu Nyks.pl wiemy, jakie znacznie ma dobry sen dla naszego samopoczucia. W naszym sklepie można znaleźć pościele o różnych wymiarach. Co oferujemy?

Teraz, znając już rozmiary pościeli, wiemy na jakie kołdry i poduszki pasuje. Jeśli mamy kołdrę o dugođci 90 centymetrów warto zatem wybrać pościel o 10 centymetrów większą. W ten sposób idealnie ułoży się ona i sprawi, że komfort snu zostanie zachowany.

Jak producenci podają wymiary pościeli?

Aby odpowiednio dobrać pościel najpierw musimy wiedzieć, co oznaczają podawane przez producentów liczby. Pierwsza z nich, z reguły wyższa wartość to długość naszej kołdry. Jeśli ktoś oferuje pościel o wymiarach 100 x 60 oznacza to, że będzie miała ona metr długości. Druga wartość to szerokość naszej kołdry. W tym przypadku wynosi ona 60 centymetrów. Gdy mamy kołdrę o szerokości 50 centymetrów, to pościel o szerokości 60 centymetrów będzie idealna. W Nyks.pl wiemy, jak trudno kupić niestandardowe poszewski. W związku z tym mamy w swojej ofercie poszewki i komplety na łóżka oraz materace o niestandardowych rozmiarach. Zwykle pościel w wymiarze 140x200 cm jest jednoosobowa i obejmuje jedną poszewkę na poduszkę oraz jedną poszwę na kołdrę. Podwójne łóżka mają zazwyczaj materac o długości 200 centymetrów i szerokości około metra. Warto zwrócić na te dane uwagę, przy wyborze poszewek.

Pościel dla najmłodszych

Pościel na łóżka jednoosobowe i dwuosobowe dużo łatwiej kupić, niż pościel dla dzieci. Najmłodsi mają wymagania dotyczące koloru pościeli oraz wzorów. W Nyks.pl dbamy o rodziców i przychodzimy z pomocą. Dzieci coraz częściej dostają alergii na różnego rodzaju roztocza i bakterie. Dlatego też stworzyliśmy kołdry, które zapewnią naszym małym podopiecznym spokojny zdrowy sen. Kołdry dostępne są w rozmiarach 120x160 oraz 140x160. To idealne wymiary, aby pod nie dobrać pościel, a naszemu dziecko zapewnić komfortowy sen. Kolejnym wyzwaniem jest pościel do wózka. W ofercie dostępne są różne rozmiary i wzory. Pościel jest z bardzo dobrej gatunkowo bawełny o najwyższej na rynku gramaturze, trwałym kolorze. Tkanina zaliczana jest do najgrubszych i najmocniejszych na rynku.

Różne prześcieradła

Mogłoby się wydawać, że zakup prześcieradła to bułka z masłem. Ale wszystko zależy od tego, jakiego prześcieradła szukamy. W ofercie Nyks.pl nie zabrało prześcieradeł idealnych do wózków. Jaka jest ich zaleta? Są nieprzemakalne, a co za tym idzie mamy pewność, że wózek nie ulegnie zniszczeniu. Prześcieradła nieprzemakalne posiadają wszytą gumkę na całej długości obwodu oraz zakładkę na materac, która jest odpowiedniej wielkości w stosunku do rozmiaru prześcieradła. Dobierając prześcieradło do materaca musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, jakie prześcieradła nas interesują. Jeśli stawiamy na te klasyczne, to warto wybrać nieco większe niż nasze łóżko. Tak, aby i długość i szerokość była o około 40 centymetrów większa. Inna sytuacja jest z prześcieradłami na gumkę. Tutaj liczy się nie tylko powierzchnia prześcieradła, ale również ta z gumką. Jeśli idealnie dobierzemy prześcieradło z gumką do naszego łóżka, możemy je naciągnąć i cieszyć się snem.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium