Kołdry

Trudno sobie wyobrazić dom lub mieszkanie bez kołdry. Jest to obowiązkowy element w każdej sypialni. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że wybór odpowiedniego nakrycia wpływa na jakość i komfort snu, dlatego oferujemy duży wybór rozmiarów kołder różnego rodzaju. Naszą ofertę kierujemy do każdego, nawet najbardziej wymagającego konsumenta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferujemy przykrycia na każdą porę roku. Dostępne są kołdry zimowe i letnie, całoroczne różniące się wypełnieniem oraz modele antyalergiczne dedykowane najbardziej wrażliwym użytkownikom. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem sklepu.

Ukryj opis
Produktów w tej kategorii: 68
Kołdra antyalergiczna 140x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 74,99 zł
szt.
Kołdra antyalergiczna 140x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 82,99 zł
szt.
Kołdra antyalergiczna 160x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 83,99 zł
szt.
Kołdra antyalergiczna 160x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 92,99 zł
szt.
Kołdra antyalergiczna 180x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 96,99 zł
szt.
Kołdra antyalergiczna 200x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 112,99 zł
szt.
Kołdra antyalergiczna 220x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 125,99 zł
szt.
Kołdra DORMI medyczna 140x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 63,99 zł
szt.
Kołdra DORMI medyczna 160x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 69,99 zł
szt.
Kołdra DORMI medyczna 220x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 91,99 zł
szt.
Kołdra Medical 120x160
Producent: AMW NAWROT
Cena: 90,50 zł
szt.
Kołdra Medical 120x160 4 PORY ROKU
Producent: AMW NAWROT
Cena: 183,99 zł
szt.
Kołdra Medical 140x160
Producent: AMW NAWROT
Cena: 91,90 zł
szt.
Kołdra Medical 140x160 4 PORY ROKU
Producent: AMW NAWROT
Cena: 188,10 zł
szt.
Kołdra Medical 140x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 107,50 zł
szt.
Kołdra Medical 140x200 4 PORY ROKU
Producent: AMW NAWROT
Cena: 187,99 zł
szt.
Kołdra Medical 140x200 DUO zimowa
Producent: AMW NAWROT
Cena: 127,99 zł
szt.
Kołdra Medical 160x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 117,50 zł
szt.
Kołdra Medical 160x200 4 PORY ROKU
Producent: AMW NAWROT
Cena: 206,99 zł
szt.
Kołdra Medical 160x200 DUO zimowa
Producent: AMW NAWROT
Cena: 143,99 zł
szt.
Kołdra Medical 180x200 4 PORY ROKU
Producent: AMW NAWROT
Cena: 234,99 zł
szt.
Kołdra Medical 180x200 DUO zimowa
Producent: AMW NAWROT
Cena: 160,99 zł
szt.
Kołdra Medical 200x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 157,50 zł
szt.
Kołdra Medical 200x200 4 PORY ROKU
Producent: AMW NAWROT
Cena: 279,99 zł
szt.
Kołdra Medical 200x200 DUO zimowa
Producent: AMW NAWROT
Cena: 195,99 zł
szt.
Kołdra Medical 220x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 176,50 zł
szt.
Kołdra Medical 220x200 4 PORY ROKU
Producent: AMW NAWROT
Cena: 285,99 zł
szt.
Kołdra Medical 220x200 DUO zimowa
Producent: AMW NAWROT
Cena: 199,99 zł
szt.
Kołdra puchowa 140x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 213,39 zł
szt.
Kołdra puchowa 160x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 239,99 zł
szt.

Dlaczego warto wybrać kołdry z naszego sklepu internetowego?

W ofercie sklepu Nyks.pl znajduje się duży wybór kołder różniących się materiałem wykonania, wkładem, grubością, rozmiarem i przeznaczeniem, dlatego każdy znajdzie idealne dla siebie rozwiązanie. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kołdry antyalergiczne, które umożliwiają spokojny sen osobom cierpiącym na alergię, chroniąc przed drobnoustrojami i roztoczami. Dostępne są we wszystkich popularnych, standardowych rozmiarach, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z dopasowaniem ich do swojego łóżka. Wyprodukowane przez uznaną, renomowaną firmę AMW NAWROT medyczne kołdry antyalergiczne są wyjątkowo miękkie i aksamitne. Wszystkie produkty zostały stworzone z myślą o użytkownikach i ich komfortowym, bezpiecznym śnie. Wykonane z wysokiej jakości, bezpiecznych surowców, z dbałością o detale i estetyczny wygląd sprawią, że każda noc będzie wyjątkowa. Stawiamy na materiały przyjazne dla skóry, przyjemne w dotyku i przewiewne, które pozwalają skórze oddychać i zapobiegają poceniu się, a ewentualny nadmiar wilgoci skutecznie odprowadzają. Tkaniny, z których wykonane są kołdry, cechują się dużą wytrzymałością na uszkodzenia oraz odpornością na wysokie temperatury, dlatego można prać je nawet w 90 °C bez obawy, że się odkształcą i zniszczą. Osobom, które cenią sobie ciepło lub śpią w nieprzyjemnych temperaturach, polecamy wysokiej jakości kołdry zimowe, które zapewnią odpowiedni komfort cieplny podczas snu.

Czym się kierować wybierając kołdrę?

Kołdra w dużym stopniu odpowiada za komfortowy sen i optymalne warunki cieplne, dlatego powinna być dopasowana do panującej temperatury oraz zapewniać właściwą cyrkulację powietrza. Podczas zakupu nowego przykrycia warto kierować się kilkoma istotnymi czynnikami.

Rozmiar

To pierwszy parametr, który należy wziąć pod uwagę. Rozmiar kołdry trzeba dopasować nie tylko do wymiarów łóżka, ale również wziąć pod uwagę ile osób będzie pod nią spało. Pary powinny zdecydować się na kołdrę szerszą niż łoże, dzięki czemu śpiąc na przeciwległych krawędziach, zapewnią sobie odpowiedni komfort cieplny. Najczęstszym wyborem są kołdry 200x200 cm, które zapewniają wygodę i swobodę. Osobom, które preferują spać pod osobną kołdrą, proponujemy zakup dwóch mniejszych o szerokości połowy łóżka.

Poszycie

Jest niezwykle istotne, ponieważ to z nim skóra ludzka ma bezpośredni kontakt. Powinno być miłe, delikatne i mieć właściwości antyalergiczne. W ofercie znajdują się tekstylia wykończone bawełną, która zatrzymuje ciepło, przepuszcza powietrze oraz odprowadza nadmiar wilgoci, oraz tańsze, bawełniano-poliestrowe, które gwarantują trwałość na lata i dobrą wentylację. Równie popularne są miękkie, przyjemne w dotyku i wytrzymałe poszycia z mikrofibry.

Wypełnienie

To kolejny ważny czynnik, od którego zależy nasz komfort cieplny, wytrzymałość produktu czy przeznaczenie. Kołdry antyalergiczne najczęściej wypełnione są granulatem lub włóknem silikonowym. Cechują się niską wagą, dużą elastycznością i dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. Chronią przed patogenami alergennymi, dlatego są idealnym rozwiązaniem dla alergików. Większość z dostępnych modeli posiada certyfikat OEKO TEX STANDARD 100, który jest gwarancją bezpieczeństwa i wysokiej jakości. Wybierać można również wśród najpopularniejszych i najtańszych kołder z włókna poliestrowego oraz tych naturalnych, wypełnionych pierzem. Ilość wypełnienia zależy od jego rodzaju oraz od przeznaczenia pościeli. Kołdry letnie cechują się mniejszą gramaturą niż modele zimowe.

Klasa cieplna

Kołdry oznacza się, przypisując im klasę cieplną, która określa optymalną temperaturę, w jakiej należy jej używać. Kołdra letnia jest bardzo lekka i cienka, przeznaczona na najcieplejsze dni w roku. Kupić można modele całoroczne, które nadają się do używania przez cały rok, choć zima w naszej strefie klimatycznej zalecane są jedynie do ciepłych mieszkań. Do domów, w których w miesiącach zimowych panuje niższa temperatura, proponujemy grube i ciężkie kołdry zimowe. Osoby, które nie chcą kupować kilku kołder, powinny rozważyć uniwersalne, dedykowane do każdych warunków kołdry 4 pory roku.

Jakość

Materiały, których użyto do produkcji nakrycia oraz jakość wykonania determinują trwałość, dlatego, jeśli szukasz nakrycia, którego nie trzeba wymieniać za kilka lat, warto rozważyć kołdry puchowe. Są one jednak znacznie droższe od tych wypełnionych włóknami syntetycznymi oraz nie są polecane alergikom. Dobry stosunek ceny do trwałości mają kołdry antyalergiczne, których trwałość szacuje się na około 5 lat.

Bogata oferta kołder dla każdego - rodzaje i zastosowanie

W ofercie Nyks.pl znajduje się bogaty wybór kołder o różnym wypełnieniu, poszyciu czy przeznaczeniu, wśród których bez problemu odnajdziesz model spełniający Twoje oczekiwania.

  1. Kołdry puchowe wypełnione puchem zapewniają komfort podczas snu. Są miękkie i przyjemnie otulają ciało, a ich bawełniane poszycie jest przyjemne w dotyku i cechuje się dużą wytrzymałością. Modele wypełnione gęsimi piórami długo utrzymują ciepło, absorbują nadmiar wilgoci i umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza.
  2. Medyczna kołdra antyalergiczna wypełniona poliestrem silikonowym to alternatywa dla drogich kołder puchowych. Jest bardzo lekka i puszysta, a jej poszycie aksamitne i miękkie. Cechuje się wysoką izolacyjnością cieplną, zapewniając optymalną temperaturę podczas snu oraz pozwala ciału oddychać. To produkt przebadany laboratoryjnie, który uzyskał pozytywną opinię kliniczną.
  3. Kołdry 4 pory roku od polskiego producenta AMW NAWROT to idealny produkt dla osób, które szukają uniwersalnych rozwiązań. Niezależnie od pory roku czy panującej temperatury, zapewni ona komfort i spokojny sen. Jej bawełniano-poliestrowe poszycie jest miłe w dotyku, delikatne i gładkie. Kołdry 4 pory roku składają się z grubszego i cieńszego nakrycia połączonego ze sobą na krawędziach. W przypadku dużych mrozów można spać pod podwójną warstwą.
  4. Pikowane kołdry antyalergiczne o równomiernie rozłożonym silikonowym wypełnieniu charakteryzują się dobrymi właściwościami cieplnymi, miękkością i sprężystością. Bardzo łatwo utrzymać ich prawidłowy poziom higieny i czystość - można prać je w temperaturze 60 °C. W ofercie dostępna jest kołdra letnia, zimowa, całoroczna oraz dziecięca.
  5. Kołdry zimowe dedykowane prawdziwym zmarzluchom i osobom, które śpią w niskich temperaturach. Produkt stworzony został z dwóch kołder zszytych ze sobą bokami, dzięki czemu wytwarza się poduszka powietrzna, zwiększająca właściwości termoizolacyjne. Ciepłe kołdry można prać w temperaturze 95 °C, co pozwala pozbyć się roztoczy wywołujących alergie. To przebadana laboratoryjnie kołdra antyalergiczna, która uzyskała renomowane certyfikaty.
  6. Cienkie kołdry letnie charakteryzujące się wyjątkową lekkością i miękkością, wykonane z włókna poliestrowego lub silikonowego to rozwiązanie idealne podczas upalnego lata. Dostępne modele to kołdry antyalergiczne, które ograniczają rozwój szkodliwych drobnoustrojów.

Kołdry antyalergiczne - w trosce o Twoje zdrowie

Osoby cierpiące na alergie śpiąc pod nieodpowiednim przykryciem zmagać się muszą z nieprzyjemnymi, uciążliwymi dolegliwościami. Łzawienie oczu, katar, kichanie, a nawet wysypka to ich codzienność. Na szczęście można znacznie ograniczyć lub wyeliminować te symptomy, wybierając do spania pościel przeznaczoną dla alergików. Kołdry antyalergiczne tworzone są z myślą o wrażliwych osobach już od początku ich produkcji. Powstają z takich materiałów i technologii, aby maksymalnie zredukować gromadzenie naskórka, kurzu, roztoczy i różnych pyłków, które są pożywką dla bakterii, grzybów i roztoczy. Kołdra dla alergików powinna być wykonana z przewiewnych, oddychających i odprowadzających wilgoć materiałów, aby nie tworzyć warunków do rozwoju drobnoustrojów. Najlepszym rozwiązaniem jest kołdra bawełniana, czyli taka, która ma poszycie z bawełny. Jest miękka i miła w dotyku oraz gwarantuje swobodny przepływ powietrza i prawidłowe odprowadzanie wody. To właśnie przepuszczalność powietrza powinna być najważniejszym kryterium determinującym wybór. W ofercie znajdują się antyalergiczne kołdry zimowe, które zabezpieczą przed chłodem największego zmarzlucha, zapewniając jednocześnie odpowiednią wentylację i ochronę przed przegrzaniem. Kołdra powinna być często prana - tutaj przewagę mają syntetyczne antyalergiczne kołdry, które można odświeżać w pralce w wysokich temperaturach, zabijając wszelkie patogeny. Są lekkie, szybko schną i się nie odkształcają. Alergicy powinni unikać przegrzania i nadmiernego pocenia, ponieważ wilgoć to idealne środowisko do rozwoju roztoczy. Kołdra letnia zapewni optymalny komfort cieplny, nie prowadząc do wychłodzenia organizmu, ani nadmiernej ciepłoty ciała.

Kołdry antyalergiczne dla dzieci

W ofercie sklepu Nyks.pl dostępne są kołdry antyalergiczne dla dzieci. Występują w rozmiarach odpowiednich dla dziecięcego łóżeczka. Maluchy są szczególnie wrażliwe na działanie bakterii, roztoczy, grzybów i wirusów, dlatego wyroby dedykowane najmłodszym produkowane są przy zachowaniu surowych zasad, spełniają rygorystyczne normy oraz posiadają certyfikat OEKO TEX STANDARD 100. Pościel dziecięcą należy prać często w wysokiej temperaturze, aby zabić wszystkie szkodliwe drobnoustroje i mieć pewność, że dziecko śpi w bezpiecznym i czystym środowisku. W przypadku najmłodszych właściwym wyborem będzie kołdra bawełniana z naturalnym poszyciem, które nie tylko jest miękkie i delikatne dla wrażliwej skóry dziecka, ale również zapewnia przepływ powietrza i odprowadza wilgoć.

Ciepłe kołdry puchowe na zimowe noce

Kołdry puchowe znane są od bardzo dawna, a swoją niesłabnącą popularność zawdzięczają doskonałym właściwościom grzewczym, miękkości i lekkości. Są bardzo delikatne i przyjemnie otulają ciało, zapewniając komfortowy i spokojny sen. Gęsi puch, z którego wykonane są oferowane przez nas produkty, utrzymuje ciepło i usuwa nadmiar wilgoci. Ciepłe kołdry puchowe są bardzo puszyste, a sposób ich szycia uniemożliwia przemieszczenia się wypełnienia, zachowując pierwotną formę i właściwości. Oferowana przez nas kołdra to produkt w 100% ekologiczny i naturalny. Składa się z wypełnienia z gęsich piór oraz delikatnego, bawełnianego poszycia. Spanie pod naturalną pościelą gwarantuje zdrowy sen. Produkt jest wytrzymały i bezpieczny. Dedykowany wymagającym klientom, którzy cenią sobie jakość i trwałość. Puchowa kołdra letnia reguluje ciepłotę ciała, zapobiega przegrzewaniu się organizmu, świetnie wentyluje oraz skutecznie odprowadza wilgoć z wnętrza kołdry na zewnątrz. Kołdra zimowa wykonana z pierza przyjemnie otula ciało, zapewniając optymalny komfort cieplny i właściwą cyrkulację powietrza. Warto pamiętać, że nie jest to jednak kołdra antyalergiczna, dlatego alergicy powinni postawić na modele dedykowane wrażliwym osobom, które nie zbierają kurzu, naskórka i innych zanieczyszczeń.

Kiedy wybrać kołdrę zimową?

Kołdra zimowa zapewnić ma ciepło, kiedy za oknem panuje siarczysty mróz, a w mieszkaniu temperatura jest poniżej optymalnej. Charakteryzuje się zwiększoną gęstością i gramaturą - zapewnia lepszą izolację cieplną niż kołdry letnie. Wybierając model zimowy, warto postawić na dużo większy rozmiar, zwłaszcza jeśli mają pod nią spać dwie osoby. Uniwersalnym rozwiązaniem są kołdry 200x200 cm, które pozwolą się dokładnie otulić z każdej strony. Zimowe nakrycie dedykowane jest zmarzluchom, osobom, które mają problemy z krążeniem, przez co marzną im kończyny oraz tym, którzy śpią w otoczeniu niskich temperatur. Ciepłe kołdry to również świetny wybór dla osób starszych, które gorzej znoszą chłód i mają problemy z termoregulacją ciała.

Uniwersalne kołdry 4 pory roku na każdą pogodę

Kołdra zimowa na sezon jesienno-zimowy oraz kołdra letnia na wiosnę i lato to rozwiązanie, na które decyduje się dużo ludzi. Nie każdy jednak ma miejsce na przechowywanie tylu różnych kołder. Dla osób, które nie chcą kupować osobnych nakryć na każdą porę roku lub nie dysponują odpowiednią ilością miejsca, idealnym rozwiązaniem są kołdry 4 pory roku, które mogą być używane przez cały rok, niezależnie od temperatury w mieszkaniu czy pogody za oknem. Łączą w sobie zarówno cechy kołdry letniej, jak i kołdry zimowej. Jakość snu zależy nie tylko od stelaża czy materaca, ale również od temperatury. Odpowiednio dobrane nakrycie zapewnia optymalną ciepłotę, chroniąc przed wychłodzeniem i przegrzaniem. Warto wybierać modele, które mają właściwości antyalergiczne. Zapewniają one komfortowy i spokojny sen oraz redukują ryzyko pojawienia się kataru, łzawienia oczu, kichania czy wysypki. Kołdra antyalergiczna wykonana jest z bezpiecznych materiałów, które zapobiegają zbieraniu się kurzu, naskórka oraz innych zanieczyszczeń. Dodatkowo absorbuje nadmiar wilgoci i odprowadza ją na zewnątrz, dzięki czemu nie tworzy się środowisko przyjazne do rozwoju bakterii. Wszystkie kołdry 4 pory roku z naszej oferty to wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów antyalergiczne kołdry. Składają się z dwóch połączonych ze sobą nakryć o różnych właściwościach cieplnych. W sezonie wiosenno-letnim sprawdzi się cienka, lekka i przewiewna kołdra letnia, druga, nieco grubsza to propozycja na chłodniejsze wieczory. W czasie zim, kiedy temperatura na zewnątrz spada dużo poniżej zera, a mieszkanie nie jest odpowiednio zaizolowane i dogrzane, potrzebne są kołdry zimowe, które można uzyskać, łącząc ze sobą dwa produkty. Warto zastanowić się nad wyborem uniwersalnej kołdry 200x200 cm, która nadaje się na niemal każde łóżko i zapewni swobodę podczas snu.

Kołdra letnia - zapewnij sobie komfort w upalne dni

Kołdra letnia to idealny wybór na lato. Charakteryzuje się przede wszystkim lekkością, dzięki czemu jest prawie nieodczuwalna na skórze, oraz małą gęstością wypełnienia. Świetnie łagodzi wzrost temperatury podczas upalnych nocy, redukując potliwość i chroniąc przed przegrzaniem. Letnia kołdra bawełniana wykonana jest z przewiewnych materiałów, które pozwalają ciału oddychać i gwarantują odpowiednią cyrkulację powietrza. Właściwy komfort cieplny i odprowadzanie wilgoci przekłada się na jakość snu. Pomimo że kołdry letnie są cienkie, odpowiednio chronią w nocy ciało przed wychłodzeniem i zapewniają optymalne warunki do regeneracji organizmu i snu. Modele przeznaczone na ciepłe miesiące są lekkie i niezbyt grube, bez przeszkód więc można zabrać je ze sobą w podróż. Nie zajmują dużo miejsca. Kołdra letnia to dobre rozwiązanie dla dzieci. Zapewnia na tyle niską temperaturę, że maluch nie będzie się odkopywał, a na tyle wysoką, że się nie wychłodzi, dzięki czemu Twoje dziecko spokojnie prześpi całą noc. Należy pamiętać, że pomimo lżejszego nakrycia, w ciągu lata, kiedy temperatury są wysokie, zwiększa się potliwość, dlatego ważna jest odpowiednia pielęgnacja kołdry. Na szczęście czyszczenie kołdry nie jest uciążliwe. Można ją prać w pralce i suszyć na świeżym powietrzu. Kołdra letnia schnie szybko i nie wymaga prasowania.

Kołdry z certyfikatem oeko tex standard 100 - potwierdzona jakość i bezpieczeństwo

Kupując produkty, które mogą mieć wpływ na zdrowie Twoje i Twojej rodziny warto wybierać sprawdzone wyroby, które gwarantują bezpieczeństwo i wysoką jakość wykonania. Większość dostępnych w naszej ofercie kołder posiada ceniony i uznany certyfikat OEKO TEX STANDARD 100. Certyfikowane produkty zostały poddane badaniom i testom laboratoryjnym, które weryfikują obecność 100 najniebezpieczniejszych substancji. Kupując produkty z tym certyfikatem, masz pewność, że są one wolne od niebezpiecznych substancji, takich jak pestycydy, formaldehydy oraz inne wywołujące alergię związki. Oprócz tego wyroby badane są pod kątem odporności na wilgoć, w tym ślinę i pot. Wybierając kołdry z naszego sklepu internetowego, masz gwarancję, że Ty i Twoja rodzina jesteście bezpieczni, a jakość produktów pozwoli Ci cieszyć się nimi przez wiele lat.

Jak pielęgnować kołdry ze sklepu Nyks?

Każda kołdra, niezależnie od jakości jej wykonania wymaga prawidłowej pielęgnacji, aby mogła służyć przez długie lata. Należy ją odpowiednio przechowywać, czyścić oraz suszyć. Stan nakrycia i poduszki wpływa na jakość snu, zdrowie i samopoczucie, dlatego warto zadbać, aby miejsce spoczynku było higieniczne i zadbane.

Syntetyczne

Poduszka i kołdra syntetyczna powinny być codziennie strzepywanie, co pozwoli ograniczyć zbijanie się wkładu. Częstotliwość prania należy uzależnić zarówno od rodzaju wypełnienia, jak i od potliwości oraz indywidualnych potrzeb. Nakrycia dostępne w Nyks wykonane są z wysokiej jakości włókien i granulatów silikonowych lub poliestrowych, które się nie odkształcają. Jednak odpowiednia pielęgnacja może przedłużyć ich żywotność. Kołdra antyalergiczna dedykowana osobom wrażliwym na alergeny wymaga częstszego prania w wysokich temperaturach, aby skutecznie pozbyć się wszelkich roztoczy i bakterii. Kołdry, które nie są używane przez alergików, wystarczy prać raz na pół roku, w temperaturze 40 °C. Przed praniem jakiegokolwiek wyrobu najlepiej zapoznać się z zaleceniami producenta, ponieważ te mogą być różne w zależności od modelu nakrycia. Przekroczenie zalecanej temperatury prania może doprowadzić do zniszczenia pościeli. Kołdry z wypełnieniem syntetycznym można prać w używanych na co dzień detergentach. Nie zaleca się stosowania silnych wybielaczy czy odplamiaczy. Polecamy również wypróbować kapsułki do prania, ponieważ proszek może się nie rozpuścić i ubrudzić nakrycie.

Puchowe

Puchowa kołdra zimowa najczęściej oddawana jest do pralni chemicznej. Jej pranie w domowych warunkach jest trudne i uciążliwe. Jeśli musisz zrobić to w domu, nakrycie z wypełnieniem naturalnym najlepiej prać ręcznie w niskiej temperaturze, podanej na metce produktu. Jeśli zmieści się do pralki, można użyć delikatnego programu piorącego. Kołdra puchowa nie powinna być odwirowywania, ponieważ może to całkowicie zniszczyć delikatne wypełnienie. Do prania należy używać detergentów pozbawionych enzymów i silnych substancji. Aby uniknąć zbicia wkładu, do bębna można wrzucić piłeczki tenisowe, które rozbiją wsad.

Zarówno kołdra syntetyczna, jak i puchowa mogą być suszone na zewnątrz. Należy jednak unikać bezpośredniego słońca, które mogłoby uszkodzić delikatną powłokę. Co jakiś czas można ją przetrzepać, co znacznie przyśpieszy proces suszenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium