Produkt dnia
Ręcznik kąpielowy plażowy 100x160 Ibiza pomarańcz
Ręcznik kąpielowy plażowy 100x160 Ibiza pomarańcz
62,99 zł 53,99 zł
szt.

Kołdry puchowe 200x220

W bogatym asortymencie naszego sklepu internetowego Nyks.pl znaleźć można różnego rodzaju kołdry. Od lat niesłabnącą popularnością wśród naszych klientów cieszą się kołdry puchowe 200x220 centymetrów. Dobrze sprawdzają się one w szczególności wśród par, a to ze względu na ich duże wymiary. Tego typu kołdry najlepiej pasować będą do łóżek dwuosobowych o wielkości 160x200, 180x200 oraz 200x200 centymetrów.

Ukryj opis
Kołdra puchowa 220x200
Producent: AMW NAWROT
Cena: 318,40 zł
szt.

Kołdry puchowe i ich zalety

Dlaczego warto zdecydować się na zakup kołdry puchowej 200x220 centymetrów? Posłanie tego typu posiada całe mnóstwo zalet. Kupując je można być pewnym, że posłuży ono przez długie lata. Pod puchową kołdrą spać mogą osoby w każdym wieku - zarówno małe dzieci, jak i seniorzy. Dobrze sprawdzać będzie się ona wiosną, latem, jesienią czy zimą. Taka kołdra bardzo dobrze trzyma ciepło. Jest ona lekka, puszysta, miękka oraz sprężysta. Niezwykle przyjemnie otula, gwarantując wysoki komfort snu. Do niewątpliwych zalet puchowych kołder zaliczyć można również to, że zapewniają one dobrą cyrkulację powietrza i chronią przed nadmiernym poceniem się w nocy. Takie posłanie nie wymaga częstego prania. W zupełności wystarczające jest jego regularne wietrzenie. U kogo najlepiej sprawdzą się puchowe kołdry? To świetne rozwiązanie dla wszystkich zmarzluchów. Z powodzeniem spać pod nimi mogą także osoby starsze, potrzebujące bardzo ciepłego posłania oraz te, które cierpią na dolegliwości wymagające stałego dogrzewania się, na przykład problemy ze stawami.

Jak wybrać idealną kołdrę puchową?

Czym kierować się przy wyborze kołdry puchowej 200x220 centymetrów? W roli wypełnienia występować może tutaj puch gęsi oraz kaczy. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest pierwszy z nich, a to ze względu na to, że jest większy, co przekłada się na magazynowanie większej ilości powietrza. W konsekwencji tego kołdra, którą wypełnia puch gęsi, jest niezwykle lekka oraz ciepła. Gwarantuje ona w pełni komfortowy sen i charakteryzuje się znakomitymi parametrami izolacyjnymi. Kolejna bardzo ważna kwestia, którą warto uwzględnić kupując kołdrę puchową 200x220 centymetrów, jest zawartość procentowa puchu. Im jest ona większa, tym lepsza jakość wypełnienia. Wysokiej jakości posłanie tego typu posiadać powinno powyżej 80% puchu. Maksymalny ciężar wsadu w takiej kołdrze nie może przekraczać 3 kilogramów. Następny istotny parametr to sprężystość puchu. Wskaźnik ten nazywany jest cuinem, czyli calem sześciennym na uncję. Odnosi się on do tego, ile cali sześciennych zajmuje 1 uncja puchu. Im jest ona wyższa, tym wyższą jakością się on charakteryzuje. Kołdra, którą wypełnia puch o wyższym współczynniku sprężystości jest lżejsza od tej, w której wnętrzu znajduje się materiał niskiej jakości. Najlepszym rozwiązaniem będą posłania o sprężystości wynoszącej co najmniej 550 cuin.

Godne polecenia kołdry puchowe

Czym charakteryzują się kołdry puchowe 200x220 centymetrów oferowane przez nasz sklep internetowy Nyks.pl? Dostępne są one w klasycznym, ponadczasowym kolorze écru. To tradycyjna pościel z wypełnieniem naturalnym pod postacią puchu. Jest to znakomity materiał izolujący, który charakteryzuje się możliwością wchłaniania oraz odprowadzania wilgoci z ciała w czasie snu. Do cech charakterystycznych puchu zaliczyć można również jego lekkość, miękkość oraz sprężystość. Oferowane przez nas kołdry puchowe 200x220 centymetrów wypełnia mieszanka najwyższej jakości, starannie wyselekcjonowanego puchu z gęsich piór. Stanowi to gwarancję najwyższej jakości posłania. Jeżeli chodzi natomiast o tkaninę poszycia, jest to 100% bawełny Inlet. Co to za materiał? Jest to gęsta tkanina bawełniana o płóciennym, atłasowym lub skośnym splocie, która w procesie wykańczania jest woskowana, a następnie gładzona. Specyficzna konstrukcja tkaniny skutecznie chroni przed przedostawaniem się pierza na zewnątrz. Gramatura tego materiału waha się przeważnie od 105 do 190 g/m2.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium